Logosign » Naše služby » Digitální tisk » Ofsetový tisk Praha

Ofsetový tisk Praha

Pro tisk ve velkých nákladech slouží zejména ofsetový tisk, který vyniká výborným poměrem kvality a ceny. Využívá se proto zejména k tisku reklamních letáků, plakátů, brožur, katalogů, časopisů a knih. Protože je cena vždy závislá na formátu, složitosti motivu i nákladu, neváhejte nás kontaktovat s poptávkou individuální cenové nabídky. Naše ofsetová tiskárna v Praze je vám kdykoliv k dispozici, v případě nevhodnosti ofsetu nabízíme i digitální tisk na různé materiály.

Kdy je vhodný ofsetový tisk?

Hlavní výhodou je především vysoká rychlost a výborná kvalita tisku, ofsetový tisk navíc umožňuje kvalitně tisknout i na papíry horší jakosti, což není při digitálním tisku možné. Ofsetový tisk umožňuje tisknout ostré a jemné detaily při zachování bezvadné barevné věrnosti, lze tisknout i na poměrně velké formáty. Velkou výhodou je možnost kdykoliv provést velmi levně dotisk bez výrazné vstupní investice.

Chci nezávaznou cenovou nabídku

Nevýhody ofsetového tisku

Zásadní nevýhodou ofsetového tisku je nutnost výroby nákladné tiskové desky, která celý proces zdrží o několik dní. Poté však již lze tisknout prakticky v neomezeném množství velmi rychle a levně, proto ve větších nákladech převáží úspora nad vyšší vstupní investicí. Pro potisk malých nákladů či tisk na speciální materiály je jednoznačně vhodnější digitální tisk, který je výrazně rychlejší i levnější. Ofsetový tisk také není vhodný k potisku velmi velkých formátů či papírů s výraznějším reliéfem.

Chci nezávaznou cenovou nabídku

Co lze potisknout ofsetovým tiskem?

Ofsetový tisk slouží především k tisku knih a časopisů, kromě klasických využití však může sloužit k potisku pohlednic, kalendářů, pozvánek, hlavičkových papírů, obálek, papírových reklamních tašek, různých reklamních brožur, katalogů a mnoha dalších druhů tiskovin. Ofsetový tisk probíhá z válce na ploché materiály obvykle v gramáži od 60 do 500 g/m2 a tiskne v přímých barvách CMYK či PANTONE.

Chcete si udělat exkurzi po našich výrobních prostorech?

Kontaktujte nás