3D tisk

V poslední době je hitem v oblasti modelování, konstrukce a přípravy trojrozměrných výstupů 3D tisk. Moderní 3D tiskárny umožňují v řádu hodin vytvořit špičkové modely, výrobky či nápisy, loga a reklamní předměty. Velkou výhodou je rychlost, cenová dostupnost a neuvěřitelná přesnost.

Chci nezávaznou cenovou nabídku

Materiály pro 3D tisk

Tiskárny používají pro tisk různých druhů plastových vláken, která nahřívají a pomocí trysky s rozlišením v desetinách mm nanáší ve vrstvách na model. Modely mohou být jednobarevné, ale je možný i plnobarevný tisk zcela realistických modelů. Typ a barva plastového vlákna určují výsledný výstup, používá se různých typů plastu podle požadovaného výstupu, velikosti, pevnosti a dalších vlastností. Složitější modely lze samozřejmě sestavovat z více dílů, které se tisknou samostatně. Pro řadu aplikací lze využít přímo výstup z 3D tiskárny jako hotový produkt, typickým příkladem jsou například užití v reklamě pro 3D loga či nápisy.

3D tisk a vizualizace

Při projekci, konstrukci a návrhu se často hodí mít trojrozměrnou vizualizaci. Pro posouzení řady problémů jsou modely mnohem vhodnější než pouhý projekt v počítači. Díky snadnosti a dostupné ceně není problém výrazně urychlit návrh designu či konstrukce. Cyklus od 3D návrhu po model se zkracuje z dní na doslova hodiny. Výhodou je také extrémně precizní zpracování, které je u běžných modelářských technik nedosažitelné.

Úspora času i financí při tvorbě modelů

Moderní 3D tiskárny mohou uspořit značné prostředky při přípravě libovolných prostorových modelů. Hodí se zejména pro konstruktéry a architekty, ale 3D tisk najde uplatnění v řadě aplikovaných odvětví, včetně výroby. Řada tiskáren umožňuje přímé zpracování 3D modelů v řádu hodin, vyhnete se tak často náročné přípravě modelů a možnému výskytu chyb.

Chci nezávaznou cenovou nabídku

3D loga a nápisy

Tisk ve 3D lze úspěšně použít také v reklamě, se kterou má naše firma dlouholeté zkušenosti. Namísto pracného modelování dokáží 3D tiskárny snadno a velmi rychle vytvořit trojrozměrná loga, písmena, nápisy či reklamní předměty.

Chcete si udělat exkurzi po našich výrobních prostorech?

Kontaktujte nás